GAZ DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

GAZ PŁYNNY LPG

Obecnie najczystsze i przyjazne środowisku źródło energii. Powszechnie wykorzystywane jest w domu, gastronomi, turystyce i przemyśle. Może być używane tam, gdzie inne źródła nie docierają. Butle gazowe AXAN GAZ nadają się między innymi do wózków widłowych. Stanowią przy tym bezpiecznie dostarczane, wygodne i tanie źródło energii. Do użytku domowego, kuchni gazowych, grilli, opiekaczy polecamy gaz w butli 11 kg. Butle z gazem AXAN GAZ są bezpieczne dzięki procesom technologicznym, jakim podlegają podczas procesu napełniania. Dobierane są odpowiednie proporcje mieszanki propan-butan, kontroli podlega ilość napełnianego gazu i szczelności zaworu na butli. Na zaworze znajduje się folia kontrolno-zabezpieczająca, która stanowi dowód prawidłowego i bezpiecznego napełniania butli w rozlewni AXAN GAZ. Gaz w butli AXAN GAZ można nabyć zarówno w szeroko rozwiniętej sieci sprzedaży, jak i też u naszych lokalnych odbiorców gazu.

lpg logo
wózek widłowy z butlą gazową

BUTLE DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom klientów używających gazu do zasilania wózków widłowych, stworzyliśmy innowacyjny produkt o nazwie GAZ Plus. To wyrób, w którym do minimum wyeliminowaliśmy problem korozji wewnątrz butli. Każda butla gazowa do wózka widłowego została na etapie produkcji zabezpieczona powłoką antykorozyjną, która maksymalnie redukuje utlenianie się. Dodatkowo butle GAZ Plus napełniane są najwyższej jakości wyselekcjonowanym gazem wzbogaconym o propan w proporcji 65/25. Zapewnia to butli gazowej do wózka widłowego podniesienie mocy oktanowej mieszaniny. Butla gazowa najczęściej służy wózkowi widłowemu podczas pracy w wielkopowierzchniowych magazynach. Pojazd ten świetnie sprawdza się jako pomoc w transportowaniu produktów między wieloma regałami z towarem. Wzbogacenie go o napęd LPG przyczynia się przede wszystkim do mniejszej emisji spalin niż w wózku napędzanym benzyną lub dieslem.

ZALETY KORZYSTANIA Z GAZU DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Pojazdy zasilane gazem GAZ Plus mają wydłużone okresy międzyprzeglądowe, lepiej reagują na pedał gazu i nie mają problemu z rozruchem. Butla do wózka widłowego to duże ułatwienie, dlatego też staramy się ulepszać nasze produkty. Wychodząc naprzeciw problemom, z którymi zmagają się nasi klienci, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi pracę. Butla gazowa do wózka widłowego to nowoczesna metoda, która wspiera wykonywanie obowiązków. Inwestycja w tego typu ułatwienie przełoży się na zadowolenie pracowników i podniesienie komfortu ich pracy. Efektywność pracy oraz bardziej ekologiczna forma zasilenia pojazdu to coś, co przekonuje coraz więcej właścicieli firm. Butla do wózka widłowego jest także bardzo wytrzymała, ale i lekka, dzięki czemu nie obciąża go jeszcze bardziej. Jej szczelność zapewnia bezpieczeństwo i daje gwarancję braku ryzyka podczas użytkowania, a to przekłada się na psychiczny komfort tych, którzy pracują na pojeździe nią zasilanym.

butla gazowa propan
butla gazowa propan

CZYSTY PROPAN DO PRZEMYSŁU

Gaz używamy w różnych gałęziach przemysłu musi sprostać wymagającym procesom technologicznym, dużemu poborowi i ekstremalnym warunkom użytkowania, w związku z tym AXAN GAZ zaleca Gaz–Propan techniczny (czysty propan) w butlach 10 i 30 kg. Propan techniczny to gaz charakteryzujący się lepszymi parametrami pracy w niskich temperaturach, dzięki czemu możemy używać go w temperaturach do -45ºC. Wyższe ciśnienie powoduje wyższą temperaturę i efektywniejszy proces spalania. Wykorzystywany jest do cięcia stali, podgrzewania papy mas bitumicznych, procesów, gdzie w krótkim czasie chcemy uzyskać wysoką temperaturę płomienia. Gaz propan jest gazem czystszym niż mieszanina więc bardzo często polecany jest do ogrzewania pomieszczeń piecykami gazowymi i hal produkcyjnych nagrzewnicami.