RODZAJE ZBIORNIKÓW

Dobór zbiorników na gaz w praktyce

Zaprojektowanie instalacji zbiornikowej wymaga posiadania fachowej wiedzy w zakresie technicznym. Ważna jest nie tylko odpowiednia lokalizacja zbiornika na gaz LPG, ale również jego pojemność i sposób montażu. Właściwa organizacja to priorytet na etapie tworzenia projektu. Wybierając zbiornik na gaz płynny należy uwzględnić zarówno ogólne, jak i ewentualne chwilowe zapotrzebowanie gazu niezbędne dla prawidłowej pracy urządzeń. Kluczowym aspektem jest zdolność odparowywania go. Parametry są zależne od takich czynników jak rozmiar czy stopień napełnienia zbiornika gazowego LPG. Na odpowiednie dobranie butli przyjmuje się moce odbiorników, które mogą być do nich podłączone. Zbiornik LPG wykonywany jest na zamówienie. Dostarczamy go do klienta i montujemy w wyznaczonym do tego miejscu. Zbiornik gazu to dobre rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje ekologicznych sposobów ogrzewania domu. Coraz większa świadomość na temat nowoczesnych rozwiązań oraz stałe ich poszukiwanie sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na instalacje gazowe. Każdy zbiornik LPG dopasowywany jest do potrzeb klienta, dzięki czemu możemy jak najlepiej spełnić jego oczekiwania. To innowacyjne rozwiązanie doceniło już wiele osób, które zdecydowały się w nie zainwestować. Zbiorniki przydomowe na gaz płynny to doskonały wybór dla każdego, kto szuka wydajnego rozwiązania. Polecamy je zarówno prywatnym odbiorcom, jak i firmom, które szukają sposobów na ogrzanie siedziby.

Oferujemy:
» Przewidywalność wydatków na ogrzewanie domu, gdyż gwarantujemy jasny i precyzyjny sposób ustalania ceny na sezon grzewczy.
» Wygodę poprzez kompleksową obsługę od doradztwa przez nadzór i wykonanie połączenia instalacji gazowej lub fotowoltaicznej.
» Bezpieczeństwo poprzez stałą opiekę serwisową.
» Dbałość o środowisko naturalne – przetwarzanie energii, zarówno gazu, jak i słońca, to wyraz szacunku dla otaczającego środowiska.

Jest to mieszanina skroplonych i znajdujących się pod ciśnieniem własnych par propanu i butanu oraz niewielkich ilości innych węglowodorów. Może on występować w stanie ciekłym pod ciśnieniem własnych par (faza ciekła) bądź w stanie gazowym (faza lotna). Gaz płynny to produkt uzyskiwany w wyniku destylacji ropy naftowej, bezpośrednio przy wydobyciu gazu ziemnego. Jest bezwonny, dlatego dodaje się do niego nawadniacz o silnym zapachu, który ułatwia jego wykrycie w przypadku obecności w powietrzu.
W stanie ciekłym, przy wzroście temperatury znacznie się rozszerza, dlatego zbiorniki na gaz płynny i butle nie mogą być nigdy całkowicie wypełnione, gdyż rosnącej temperaturze towarzyszy gwałtowny wzrost ciśnienia.
Maksymalne napełnienie zbiornika gazem płynnym nie powinno przekroczyć 85% jego pojemności.

Niezawodny zbiornik na gaz płynny

Wybór narzędzia do przechowywania paliwa ma kluczowy wpływ na całą instalację. Zbiornik na gaz płynny występuje w różnych rozmiarach. Dzięki temu łatwo dopasuje się go do potrzeb danego gospodarstwa i jego domowników. Każdy sprzedawany przez nas zbiornik gazowy LPG jest najwyższej jakości. Przekłada się to na jego niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. Zbiornik na gaz LPG może być regularnie uzupełniany, dzięki czemu nie ma konieczności każdorazowego wymieniania go. Przekłada się to na oszczędność, ponieważ dostawy są tańsze niż zakup nowego pojemnika. Zbiornik na gaz ziemny to dobre rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje nowoczesnych i praktycznych rozwiązań. Dopasowanie ich do swoich potrzeb jest kluczowe, dlatego też warto dokładnie zaznajomić się z naszą ofertą i spytać naszego konsultanta, jakie możliwości montażu poleca. Przydomowy zbiornik gazu cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej osób docenia jego właściwości, stosując to rozwiązanie we własnym domu.

Lokalizacja zbiorników magazynowych

Właściwe umiejscowienie instalacji jest kluczowe dla jej bezpieczeństwa i efektywności. To, w jakim miejscu znajduje się zbiornik magazynowy na gaz LPG, podlega regulacjom, dlatego należy być zapoznanym z odpowiednimi przepisami technicznymi i budowlanymi. Podstawową czynnością, którą należy zrobić przed wykonaniem instalacji zbiornikowej, jest wykonanie dokumentacji. Montaż zbiornika gazowego LPG przy budynku jednorodzinnym wymaga jedynie zgłoszenia robót budowlanych. W innych przypadkach należy posiadać pozwolenia na budowę obiektu. Zatrudnieni wykonawcy zajmują się budową oraz dopasowaniem danej instalacji. Właściciele domu podejmują decyzję, jaki zbiornik na gaz ma zostać zainstalowany. Na rynku można znaleźć różne typy tych rozwiązań. Bardzo często spotyka się zbiornik na gaz podziemny, czyli taki, którego nie widać na parceli. Do niektórych jednak to rozwiązanie nie przemawia, dlatego decydują się na wybór innej instalacji. Zbiornik na gaz ziemny to instalacja, która jest widoczna na terenie działki. Oba typy zbiorników są chętnie montowane przez naszych fachowców. Każdy zbiornik na gaz podziemny jest w pełni bezpieczny. Regularne kontrole przedłużają jego żywotność i udowadniają, że jest to sprzęt nowoczesny i innowacyjny.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Wartość zbiornika
Wymiary (cm)
Średnica zbiorników
Długość zbiornika [A]
Rozstaw podpór [B]
Rozstaw podpór [C]
Wysokość zbiornika podz. [D]
2 700l
125
250
16080
195
4 850l
430200
6 400l
555
350
Instalacja instalacji gazowej przydomowej
Instalacja instalacji gazowej przydomowej

ZBIORNIK NAZIEMNY

zbiornik naziemny

ZBIORNIK PODZIEMNY

podziemny zbiornik gazowy

Dobór zbiorników – ilość, typ i wielkość zbiorników w instalacji

Przy projektowaniu instalacji zbiornikowej, uwzględnić należy nie tylko zapotrzebowanie gazu w konkretnym czasie (np. w sezonie grzewczym), ale również chwilowe zapotrzebowanie gazu (wydajność odparowywania) dla właściwej pracy urządzeń zasilających.

Zdolność odparowywania gazu jest zależna od wielkości, stopnia napełnienia zbiornika. Przy doborze zbiorników przyjmuje się następujące moce odbiorników, które mogą być do nich podłączone:

Wielkość zbiornika
Max moc urządzenia
Zbiornik naziemny
Zbiornik podziemny
2 700 l
30 kW
55 kW
4 850 l
50 kW
90 kW
6 400 l
70 kW
125 kW

Odległość zbiorników

Lokalizacja zbiorników magazynowych LPG jest regulowana w odpowiednich przepisach technicznych i budowlanych. Przed wystąpieniem do wykonania instalacji zbiornikowej, wymagane jest wykonanie stosownej dokumentacji przez osoby z uprawnieniami. Dla instalacji do budynków jednorodzinnych ma zastosowanie jedynie procedura zgłoszenia robót budowlanych. W innych przypadkach wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Zbiornik gazowy LPG to bezpieczny i ekologiczny sposób ogrzewania domu. Coraz więcej właścicieli prywatnych gospodarstw wybiera to właśnie rozwiązanie. Zbiornik gazowy do domu to rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje nowoczesnych możliwości. Przekłada się to również na większą świadomość na temat technologii i ekologii.


Wielkość zbiornika
2 700 l
4 850 l
6 400 l
A3 m
5 m
7,5 m
B1, 5 m
2, 5 m
3,75 m
C
1 m
2,5 m
3 m
D0,5 m
1,25 m
1,5 m
E5 m dla sieci 1 kV
15 m gdy sieć => 1kB
S5 m

Nie musicie Państwo kupować zbiorników przydomowych na własność. W firmie AXAN GAZ jest możliwość dzierżawy. Zapytaj naszego konsultanta już dziś o warunki umowy związane z wypożyczeniem zbiornika.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!


    Czekamy na kontakt od Ciebie!

    Zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się obok. Nasi Specjaliści rozchwieją wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pytania.

    Nie chcesz czekać na wiadomość zwrotną? Zadzwoń na infolinię i dowiedz się natychmiastowo!

    +48 732 999 000

    Zostaw kontakt, a my oddzwonimy!